تولید نشا و توزیع بذر

مرکز تولید نشاء شرکت تجارت سبز آبان با ۱۰ سال سابقه تولید نشاء انواع محصولات صیفی و سبزیجات در کرج آماده دریافت و عقد سفارش نشاء بذر های هیبرید و اوپی OP و پیوندی است.

با توجه به رشد روزافزون جمعیت و نیاز مبرم به ایجاد راه‌هایی جهت افزایش بهره‌وری از زمین‌های کشاورزی و تولید مواد غذایی یکی از مؤثرترین و مفیدترین راه‌ها جهت افزایش عملکرد و کیفیت محصولات کشاورزی در دنیا استفاده از نشاء به‌جای کشت مستقیم بذر در مزرعه یا گلخانه می‌باشد. در ایران نیز مانند سایر کشورها، استفاده از نشاء و نشاکاری در حال افزایش است و کشاورزان ترجیح می‌دهند به‌جای کشت مستقیم بذر در زمین، از نشاء استفاده کنند و کار تولید نشاء را به تولیدکنندگان حرفه‌ای نشاء بسپارند.

مشاوره سفارش و خرید نشا: مهندس پورتراب ۰۹۱۲۹۴۰۵۰۴۳

تماس سریع: ۰۹۱۲۹۴۰۵۰۴۳

تصاویری از نشاء های تولیدی مجموعه آبان

لیست قیمت نشاء ها و رقم های تولیدی مجموعه آبان

لیست نشاء های موجود در گلخانه

جهت اطلاع از قیمت نشاء ها و سفارش نشاء پیوندی از ساعت ۸ صبح الی ۲۱ با شماره ۰۹۱۲۹۴۰۵۰۴۳ تماس حاصل فرمایید. سفارشات عمده شامل ۳٪ تا ۲۰٪ تخفیف است. آخرین بروزرسانی : ۱۴۰۰/۰۲/۲۷

جهت اطلاع از قیمت نشاء ها و سفارش از ساعت ۹ صبح الی ۲۱ با شماره ۰۹۱۲۹۴۰۵۰۴۳ تماس حاصل فرمایید در ساعات دیگر فقط از طریق واتساپ یا پیامک در ارتباط باشید

مزایای کشت نشاء کشت مستقیم بذر در مزرعه

 • استفاده‌ی بهینه از فضای موجود در گلخانه جهت کشت نشاء (در هر مترمربع گلخانه می‌توان حدود ۶ سینی نشاء قرارداد. مثلاً اگر سینی نشاء ۲۰۰ حفره باشد، می‌توان ۱۲۰۰ نشاء در هر مترمربع کشت کرد).
 • رشد و تولید سریع‌تر و یکنواخت‌تر محصول
 • استفاده‌ی بهینه از زمان (زمانی که شرایط مزرعه جهت کشت مساعد نیست، می‌توان نشاء را در گلخانه تولید کرد و با مساعد شدن شرایط، نشاء را به مزرعه انتقال داد.)
 • مدیریت مصرف آب و کود (با کاهش دفعات آبیاری، در مصرف آب صرفه‌جویی می‌شود)
 • کنترل آسان‌تر آفات و بیماری‌ها در مرحله‌ی نشاء
 • کوتاه شدن فصل رشد و زودرسی محصول با استفاده از نشاء کاری نسبت به کشت مستقیم بذر
 • صرفه‌جویی در مصرف بذر (در کشت نشاء مصرف بذر ۴ تا ۵ برابر نسبت به کشت مستقیم کاهش می‌یابد)
 • کاهش هزینه‌های کارگری (حذف نیرو جهت تنک کردن محصول و وجین علف‌های هرز در مرحله‌ی ابتدایی رشد گیاه)
 • افزایش عملکرد محصولات زراعی: با توجه به اینکه بذرها در شرایط مساعد و تحت کنترل جوانه‌زنی می‌کند و عناصر غذایی را به میزان کافی دریافت می‌کند درنتیجه نشاهای سالم و قوی تولید می‌کنند که منجر به بهینه شدن سایر مراحل رشدی گیاه (رویشی و زایشی) می‌گردد و این منتج به افزایش عملکرد محصولات می‌شود.

روش‌های معمول نشاء کاری در ایران

تولید نشاء در خزانه

در این روش قسمت کوچکی از مزرعه را در نظر گرفته (خزانه) و بذور را با تراکم بالا کشت می‌کنند تا آبیاری و کنترل آفات و علف‌های هرز در آن راحت‌تر صورت گیرد و وقتی رشد دانهالی و اولیه گیاه به پایان رسید، گیاهان را به مزرعه اصلی انتقال می‌دهند.

تولید نشاء زیر شاسی‌های گرم یا سرد

هنگامی‌که دمای هوا هنوز جهت کشت مناسب نباشد (خیلی گرم یا سرد باشد)، جهت کنترل دما و پیش رس کردن محصول، بذرها را در زیر شاسی با تراکم بالا کشت می‌کنند و در دمای مطلوب آن را به زمین اصلی انتقال می‌دهند.

تولید نشاء در گلخانه

قبل از کاشت در مزرعه یا گلخانه، بذرها را تحت شرایط مطلوب و قابل‌کنترل دما و رطوبت گلخانه، در سینی‌های مخصوص نشاء کشت می‌کنند و پس از گذراندن دوره‌ی دانهالی، نشاءها را به محیط کشت اصلی انتقال می‌دهند. امروزه تولید نشاء در گلخانه در ایران در بین کشاورزان رایج‌تر است.

سوالات متداول

تفاوت نشاء بذر های هیبرید و اوپی چیست؟

بذر های هیبرید بطور یکنواخت جوانه میزنند و قوی تر هستند. مقاومت بذر های هیبرید به تنش و آفات و بیماری بیشتر است و عملکرد بالایی در باردهی و محصول دارند.
به طور مثال نشا گوجه با بذرهای معمولی در بهترین شرایط کمتر از ۴ کیلو گوجه فرنگی میدهند اما بذرهای هیبرید یا اصلاح شده در شرایط حداقل پنج تا ده کیلو محصول میدهند و در شرایط حداکثری تا ۱۵ کیلو هر بوته محصول میدهد

نشاء پیوندی چیست؟

نشایی که جهت تولید آن از پایه قوی مثل پایه کدو برای پیوندک خربزه استفاده میشود.
برای تولید نشاء پیوندی از ارقام مقاوم برای پایه استفاده میشود و برای پیوندک از ارقامی که دارای کیفیت و کمیت بالای تولید محصول هستند استفاده میشوند.

چگونه برای مشاوره و ثبت سفارش نشاء راهنمایی بگیرم؟

برای دریافت مشاوره نشاء و سفارش قبل از خرید میتوانید با شماره ۰۹۱۲۹۴۰۵۰۴۱ مهندس مقدم از ساعت ۸ الی ۲۱ تماس بگیرید.

نحوه ارسال نشاء به چه صورت است؟

ارسال نشاء به تمام نقاط کشور انجام میگردد.
تعداد کمتر از ۱۰ هزار تا با اتوبوس های بین شهری، بالاتر از ۱۰ هزار تا بیست هزار با وانت و نیسان، بالاتر از ۲۰ هزار تا ۱۰۰ هزار با خاور، بیشتر از صد هزار با تریلی کانتینر ارسال میشود.

آیا در سفارشات عمده نشاء تخفیف هم اعمال میشود؟

بله، سفارشات عمده شامل ۳٪ تا ۲۰ ٪ تخفیف است، لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

آیا تعداد کمتر از ۱۰۰۰ قطعه نشاء ارسال میشود؟

محدودیت در تعداد برای خرید وجود ندارد. تعداد زیر ۱۰۰۰ عدد دارای هزینه بسته بندی است.

نحوه پرداخت صورتحساب نشاء به چه صورتی است؟

پرداخت صورتحساب نشاء بصورت نقد است. برای خرید اقساط و پرداخت بصوت چک تماس بگیرید.

مشاوره سفارش و خرید نشا: مهندس پورتراب ۰۹۱۲۹۴۰۵۰۴۳

تماس سریع: ۰۹۱۲۹۴۰۵۰۴۳

فرم درخواست مشاوره

برای دریافت مشاوره فرم زیر را پرکنید. کارشناسان آبان در اسرع وقت با شما تماس می‌گیرند.

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

قوانین مربوط به سفارش نشاء

تعهدات تولید کننده

نشاء مورد نیاز سفارش دهنده را بر اساس ارقام انتخابی متقاضی کشت نموده و نشاء سالم را در تاریخ مقرر تحویل نماید.

تعهدات سفارش دهنده

 1. در زمان عقد قرارداد بذر را تحویل نماید ( جهت تست بذر و قوه نامیه)
 2. حمل نشاء به عهده مشتری می‌باشد.
 3. با توجه به تغییرات آب و هوایی و سایر عوامل، تاخیر چند روزه در تحویل نشاء از هر دو طرف مشتری و تولید کننده قابل قبول است.
 4. نشاء داخل گلخانه شمارش و به سفارش دهنده تحویل داده می‌شود و فروشنده پس از تحویل، هیچ‌گونه مسئولیتی نسبت به کم و کیف محصول ندارد.
 5. با توجه به عدم نظارت مستقیم و دخالت تولید کننده به امور پس از تحویل، تولید کننده هیچگونه مسئولیتی در قبال محصول تحویل داده شده، ندارد.