قوانین و مقررات

تمامی فعالیت وبسایت تجارت سبز آبان منطبق بر قوانین جمهوری اسلامی ایران و قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از مصرف کننده است و کاربر نیز موظف به رعایت کردن این قوانین و مقررات می‌باشد.
در آینده ممکن است قوانین و مقررات سرویس یا خدمات به مشتریان تغییر کند، تمامی تغییرات در این صفحه بروزرسانی خواهند شد و از طریق ایمیل به مشتریان اطلاع داده می‌شود و شما توافق می‌کنید که استفاده مستمر شما از خدمات و سرویس های وبسایت تجارت سبز آبان به معنی پذیرش قوانین است.

تعریف مشتری یا کاربر

کسی است که درهنگام ثبت نام اطلاعات خود را در فرم ثبت نام و یا در هنگام سفارش ثبت می‌کند.

ثبت، پردازش و ارسال سفارش

تمامی مشتریان می‌توانند سفارشات خود را در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت روز ثبت نماید. وضعیت کلیه سفارشات از طریق سامانه پیامکی به شماره ۵۰۰۰۴۰۰۰۰۹۸۰۹۹ و ایمیل به اطلاع مشتریان خواهد رسید.

تجارت سبز آبان می‌تواند بدون اطلاع رسانی قبلی سفارش گیری و فروش را متوقف کند و تمامی سفارشات ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گیری، پردازش و ارسال می‌‏شود. حق قطع فروش تمام و یا بخشی از کالا ها به هر دلیلی مانند اتمام موجودی کالا بدون اطلاع قبلی، برای تجارت سبز آبان محفوظ است.

در صورت بوجود آمدن خطا در قیمت و ارزش ریالی محصولات موجود در سایت، حق بلا اثر نمودن سفارش و خرید انجام شده توسط مشتری، برای تجارت سبز آبان محفوظ است. در اسرع وقت وجوه دریافتی به حساب اعلام شده توسط مشتری برگشت داده می‌شود و مشتری با ورود به سایت تجارت سبز آبان می‌پذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.

مشتریان/کاربران باید هنگام سفارش محصول مورد نظر، فرم سفارش را با اطلاعات صحیح و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود. بنابراین درج شماره تماس‌های همراه، آدرس دقیق، ایمیل توسط مشتری، به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است و در صورتی که موارد ذکر شده به صورت صحیح یا کامل درج نشده باشد، تجارت سبز آبان می‌تواند جهت اطمینان از صحت و قطعیت ثبت سفارش، از مشتری، اطلاعات تکمیلی و بیشتری درخواست کند. همچنین، مشتریان می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را در فرم سفارش به آدرس دیگر، تحویل گرفتن سفارش وارد کنند و اگر مبلغ سفارش از پیش پرداخت شده باشد، تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا باید کارت شناسایی معتبر (کارت ملی هوشمند/گذرنامه) ارائه دهد.

روش های ارسال کالا

مشتریان می توانند در تمامی ساعات سفارش ثبت کنند، در روز های عادی سفارشات پس از ثبت و تکمیل پرداخت، پردازش، و در تعطیلات رسمی در اولین روز کاری ارسال می‌شوند.
ما تضمین می‌کنیم سفارشات را سالم و در کمترین زمان و بسته بندی استاندارد و ایمن به مشتریان خود در سراسر کشور برسانیم.

در هنگام ثبت سفارش می توانید روش هایی که برای ارسال در نظر گرفته شده است را انتخاب نمایید:

نحوه ارسال

 1.  تیپاکس
 2. باربری
 3. آژانس

نکات قابل توجه:

 • مایعات فقط از طریق تیپاکس و یا باربری ارسال می‌شود.
 • ارسال مرسولات به برخی از شهرها بصورت دو مسیر محاسبه می‌شود یعنی ابتدا به مرکز استان سپس به شهر مقصد ارسال می‌شود.
 • هزینه ارسال در تیپاکس و بابری بصورت پس کرایه است و هنگام تحویل مرسوله هزینه دریافت می‌شود.
 • در صورتی که نمایندگی تیپاکس و یا شعبه پست در شهر مقصد فعال نباشد، ارسال از طریق باربری (ترمینال) خواهد بود.
 • جهت ارسال محصولات گلخانه ای (نشاء،گل و گیاهان زینتی و آپارتمانی و کاکتوس و…) با توجه به مدت زمان ارسال و نگهداری درون بسته بندی، حجم و اندازه سفارش، مرسولات از طریق باربری ارسال می‌شوند. این سفارشات حداکثر تا ۴۸ ساعت پس از ارسال به ترمینال باربری مقصد می‌ر‌سد و مشتری با در دست داشتن بارنامه می‌تواند سفارش خود را تحویل بگیرد.

روش های پرداخت

در حال حاضر روش های پرداخت به ۲ صورت انجام می‌گیرد:

۱) ثبت سفارش آنلاین

نکات:

 • به منظور تسریع در پردازش سفارشات توصیه می‌شود، پرداخت خود را از طریق درگاه اینترنتی واریز نمایید.
 • اولویت پردازش با سفارش هایی است که از طریق درگاه اینترنتی پرداخت شده اند.
 • هنگام دریافت کالا مدرک شناسایی معتبر (کارت ملی/گذرنامه) همراه داشته باشید.

پرداخت اینترنتی از تمامی کارت های بانکی عضو شبکه شتاب انجام می‌گردد، برای استفاده از این روش داشتن شماره کارت ۱۶ رقمی، رمز دوم ، cvv2 و تاریخ انقضا الزامی است.

پس از واریز پیامکی حاوی کد پیگیری از سامانه پیامکی تجارت سبز آبان به شماره ۵۰۰۰۴۰۰۰۰۹۸۰۹۹ به تلفن همراه شما ارسال می‌شود.

۲) پرداخت کارت به کارت

در این روش هنگام ثبت سفارش میتوانید روش پرداخت به صورت کارت به کارت را انتخاب نمایید، لطفا جهت حفظ امنیت خود هیچگونه انتقال وجه به شماره های ناشناس انجام ندهید فقط شماره کارت هایی که در هنگام ثبت سفارش در وبسایت abanagri.com نمایش داده میشود مورد تایید است.
پس از واریز وجه، کد پیگیری و شماره سفارش خود را از طریق فرم  ارتباط با ما ارسال کنید.

پیگیری سفارشات

از زمانی که سفارش خود را بصورت آنلاین ثبت می‌کنید، تمامی وضعیت سفارش از طریق سامانه پیامکی به شماره ۵۰۰۰۴۰۰۰۰۹۸۰۹۹ به اطلاع مشتریان می‌رسد و یا می‌توانید از صفحه پیگیری سفارشات از وضعیت سفارش مطلع شوید.

توجه: تنها شماره سامانه پیامکی تجارت سبز آبان ۵۰۰۰۴۰۰۰۰۹۸۰۹۹ است. در صورت دریافت پیامک از شماره های ناشناس حتما به ما اطلاع دهید تا از سوء استفاده های احتمالی جلوگیری شود.

کنترل کیفی مواد کودی

کلیه‌ی کود ها دارای گواهینامه ثبت مواد کودی از موسسه تحقیقات خاک و آب می باشند. جهت استعلام  می‌بایست شماره ثبت هر محصول را در سایت موسسه تحقیقات خاک و آب وارد کرده و کلیه اطلاعات مربوط به آن را دریافت کنید.

قوانین مربوط به کود، سم و بذر

نحوه مصرف سم و کود ( مقدار و زمان مصرف ، امکان اختلاط با سایر کودها و سموم و… ) می بایست طبق تجویز مسئول فنی انجام پذیرد. لطفا ظروف محتوی سم را پس از مصرف معدوم و یا مدفون سازید. در صورت عدم انجام تعهد، مسئولیت آسیب های احتمالی ناشی از عدم رعایت اصول ذکر شده با مشتری است. کلیه بذور شرکتی بوده و مسئولیت ناشی از بد سبزی و شرایط کیفی محصول به عهده شرکت تولید کننده می باشد. خرید یا استفاده از محصولات به منزله قبول شرایط فوق توسط خریدار است.

قوانین مربوط به سفارش نشاء

تعهدات تولید کننده

نشاء مورد نیاز سفارش دهنده را بر اساس ارقام انتخابی متقاضی کشت نموده و نشاء سالم را در تاریخ مقرر تحویل نماید.

تعهدات سفارش دهنده

 1. در زمان عقد قرارداد بذر را تحویل نماید ( جهت تست بذر و قوه نامیه)
 2. حمل نشاء به عهده مشتری می‌باشد
 3. با توجه به تغییرات آب و هوایی و سایر عوامل، تاخیر چند روزه در تحویل نشاءاز هر دو طرف مشتری و تولید کننده قابل قبول است
 4. نشاء داخل گلخانه شمارش و به سفارش دهنده تحویل داده می‌شود و فروشنده پس از تحویل، هیچگونه مسئولیتی نسبت به کم و کیف محصول ندارد
 5. با توجه به عدم نظارت مستقیم و دخالت تولید کننده به امور پس از تحویل، تولید کننده هیچگونه مسئولیتی در قبال محصول تحویل داده شده، ندارد.