مشاوره گیاه پزشکی

مشاوره گیاه پزشکی آبان

شرکت آبان برای حل مشکلات گلخانه داران و کشاورزان محترم خدمات مشاوره جهت کاهش بیماری و آفات و افزایش بازدهی محصولات کشاورزان را فراهم کرده است تا به آسانی با کارشناسان آبان در ارتباط باشند.

با توجه به افزایش روزافزون جمعیت امنیت غذایی و تأمین غذا از اولین نیازهای حیاتی جوامع بشری است استفاده مناسب از منابع تولید مانند خاک، آب، نیروی انسانی، کودهای شیمیایی، سموم دفع آفات و بیماری‌ها لازمه تولید پایدار و درنتیجه رسیدن به امنیت غذایی است.

مهم‌ترین اهداف گیاه‌پزشکی، کنترل و یا به حداقل رساندن خسارات ناشی از آفات و بیماری‌های گیاهی و درنتیجه بالا بردن راندمان تولید و افزایش بهره‌وری از منابع تولید است.

گیاه‌پزشک با تشخیص به‌موقع و دقیق آفات و عوامل بیماری‌زای گیاهی، شناسایی کمبودهای تغذیه‌ای گیاهان و جلوگیری از ضعیف شدن گیاهان در اثر کمبودها، باعث جلوگیری یا به حداقل رساندن خسارت به گیاهان شده و از کاهش عملکرد کمی و کیفیت محصولات جلوگیری می‌کند.

مشاوره گیاه پزشکی: مهندس پورتراب ۰۹۱۲۹۴۰۵۰۴۳

تماس سریع: ۰۹۱۲۹۴۰۵۰۴۳

مشاوره تشخیص و کنترل بیماری و آفات گیاهی

مشاوره با گیاه‌پزشک قبل و بعد از کشت محصولات زراعی باعث حصول نتایج زیر می‌گردد:

مشاوره جهت بهترین تاریخ کشت محصول

دوری کردن از شرایطی که مناسب گسترش آفات و بیماری‌ها باشد مانند انتخاب مناسب‌ترین تاریخ کاشت (کشت درزمانی انجام می‌شود که عوامل بیماری‌زا و آفات در آن زمان غیرفعال بوده یا فعالیت خیلی کمی داشته باشند).

شرایط مناسب آماده سازی محیط کشت

نحوه‌ی صحیح آماده‌سازی زمین و محیط کشت (دوری کردن از شرایطی که مناسب گسترش آفات و بیماری‌هاست مانند رطوبت بالای محیط کشت، خشکی بیش‌ازحد، آبیاری نادرست، زهکشی نامناسب، سنگینی خاک)

کشت ارقام مقاوم

کشت ارقام مقاوم و ارقامی که آستانه تحمل بالایی نسبت به آفات و بیماری‌ها دارند.

تجویز سموم کشاورزی توسط گیاه پزشک

استفاده از سموم مناسب جهت از بین بردن آفات و بیماری‌های گیاهی و رعایت تناوب مصرف سموم، درنتیجه جلوگیری از ایجاد مقاومت آفات و بیماری‌های گیاهی به سموم

مشاوره انتخاب سم

جلوگیری از سم‌پاشی در زمان‌های نامناسب که باعث ایجاد گیاه‌سوزی و اختلال در فتوسنتز شده و درنتیجه ضعف گیاه و حساسیت گیاه به آفات و بیماری‌ها را به دنبال دارد.

بازدید گیاه پزشکی گلخانه

فرم درخواست مشاوره

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

مشاوره برنامه غذایی و توصیه کودی محصولات کشاورزی

  • استفاده از برنامه‌های غذایی مناسب گیاه و درنتیجه جلوگیری از ضعیف شدن و حساسیت گیاه به آفات و بیماری‌ها
  • استفاده از کودها و سموم محافظتی قبل از وقوع بیماری‌ها مانند ترکیبات مسی که مقاومت گیاهان در برابر حمله‌ی آفات و بیماری‌ها را بالا می برد
  • حذف میزبان‌های ثانویه و مکان‌های زمستان گذرانی آفات و بیماری‌های گیاهی مانند حذف به‌موقع علف‌های هرز
  • رعایت تناوب و بهداشت زراعی
  • استفاده از دشمنان طبیعی جهت مبارزه با آفات و بیماری‌ها درنتیجه کاهش خسارت به محیط‌زیست
  • استفاده تلفیقی از روش‌های مبارزه زراعی شیمیایی بیولوژیکی و غیره

استفاده از مثلث کنترل بیماری‌زایی در کنترل بیماری‌ها و آفات:

  • کنترل آب‌وهوا و محیط نا مناسب بیماری (درنتیجه مدیریت صحیح خاک، آب و محصول از به وجود آمدن محیط مناسب برای عوامل بیماری‌زا جلوگیری می‌کند و باعث کنترل آن می‌شود)
  • میزبان حساس و ضعیف (درنتیجه تغذیه‌ی مناسب، محافظت از گیاه و ایجاد مقاومت در گیاه، باعث جلوگیری از گسترش و کنترل بیماری‌ها و آفات می‌شود)
  • عامل بیماری‌زا (حذف به‌موقع عامل بیماری‌زا، کاهش عامل بیماری‌زا و قرنطینه نیز از شیوع بیماری جلوگیری می‌کند)

برای مشاوره گیاهپزشکی با ما تماس بگیرید: ۰۹۱۲۹۴۰۵۰۴۳