بازدید از فضای سبز پالایشگاه نفت [اشتهارد]

مشاوره کشاورزی و بازدید از پالایشگاه نفت

طی بازدید انجام شده در تاریخ 1399/06/11 از فضای سبز اطراف و داخل پالایشگاه نفت اشتهارد به مساحت حدوداً ۱۲۰۰ متر مربع، مشاهده شد که گیاهان زینتی و درختان دارای تراکم کشت بسیار بالا بودند. یکی دیگر از مواردی که باید در مورد آن تاکید کرد، عدم هرس، آبیاری نا مناسب و شروع گل دهی رزهای موجود در محوطه می باشد که باید مورد تغذیه قرار گیرند و همچنین به دلیل خنک شدن هوا باید پیش بینی شروع فعالیت آفت شته را نیز نمود.

درختان و رزها باید با ریز مغذی‌ها مانند میکروکمپلکس و آهن ۱۳% مورد محلول پاشی قرار گرفته و همچنین ۷ روز بعد به همراه قارچ کش‌های عمومی مانند مانکوزب مورد محلول پاشی برای جلوگیری از قارچ قرار گیرند.

نکته دیگر که باید با آن اشاره کرد اصلاح روش آبیاری به صورت قطره‌ای برای محوطه فضای سبز ذکر شده می‌باشد. تهیه دستگاه رطوبت سنج خاک برای شرکت به شدت توصیه می گردد و کاشت سریع گیاهانی که به صورت کاشته نشده و دپو شده است توصیه می‌گردد.

درختان موجود باید با سیلیسوم مورد تغذیه قرار گیرند تا ساقه و تنه های محکم تر تشکیل دهند. کاشت گیاهان و درختان جدید و استفاده از درختانی مانند پالونیا و همچنین سرو نقره‌ای برای کاهش آلودگی زیست محیطی اکیداً توصیه می‌گردد.

author-avatar

درباره مهندس محسن اسدالهی

کارشناس زراعت و اصلاح نباتات، متخصص حفظ و نگهداری فضای سبز، مدیریت باغ و گیاهان جدید کشاورزی، کارآفرین محصولات جدید کشاورزی در سال ۱۳۹۷ از دید شبکه یک سیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *