بازدید از باغ میوه [زکی آباد، البرز]

بازدید از باغ آقای نادری منطقه زکی آباد استان البرز طی بازدید انجام شده در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ از باغ آقای نادری در منطقه کرگلین زکی آباد استان البرز ضعف تغذیه ای شدید در باغ مشاهده گردید و همچنین تعدادی از درختان نیز دارای بیماری ریشه ای و خشک شده بودند. به دلیل عملیات‌های عمرانی و بازسازی خانه، […]

گیاه پزشکی و مشاوره باغ

بازدید از باغ آقای نادری منطقه زکی آباد استان البرز

طی بازدید انجام شده در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ از باغ آقای نادری در منطقه کرگلین زکی آباد استان البرز ضعف تغذیه ای شدید در باغ مشاهده گردید و همچنین تعدادی از درختان نیز دارای بیماری ریشه ای و خشک شده بودند.

به دلیل عملیات‌های عمرانی و بازسازی خانه، مصالح ساختمانی مانند گچ و سیمان بر روی برگ‌ها ایجاد لایه نازکی را کرده که همین لایه باعث ضعف شدید در کیفیت فتوسنتز و همچنین کاهش شدید کارآیی درخت شده است. اولین قدم برای بهبود وضعیت باغ، حذف شاخه‌های خشک و قطع کامل درختان خشک شده از باغ می باشد. در مرحله دوم ضد عفونی منطقه درخت شامل بیل زنی، هوادهی و استفاده از قارچ کش جهت کاشت بعدی است.

نکته بعدی ریخته شدن گرد سنگ بر روی خاک و اطراف درختان می باشد که باعث بر هم خوردن تعادل خاک و در نتیجه ضعف شدید گیاه می شود.

کمبود شدید آهن در برگ درختان کاملا قابل رویت و مشاهده می‌باشد و همین دلیل استفاده از سولفات آهن و همچنین محلول پاشی کلات آهن ۱۳% برای باغ به شدت توصیه می‌گردد.

به دلیل عدم تغذیه مناسب در فصل‌های گذشته، برای قوی نگاه داشتن گیاه برای زمستان گذرانی و همچنین جوانه زنی مناسب در سال آینده، شروع به تغذیه همراه با جلبک دریایی، آمینو اسید، هیومیک اسید، ریز مغذی‌ها و همچنین برای ضد عفونی خاک به صورت عمومی سم رورال تی اس، پیشنهاد می گردد.

این پست برای شما مفید بود؟

با کلیک بر روی ستاره به این مقاله امتیاز دهید! (بالاترین امتیاز ستاره سمت چپ)

میانگین امتیاز 1 / 5. مشارکت‌کننده‌ها: 1

اولین نفری باشید که به این مقاله امتیاز می‌دهد!

اگر این مقاله را دوست داشتید و مفید بود ...

این مقاله رو در شبکه های اجتماعی به اشتراک بذار!

از این که این مقاله برایتان مفید نبود متاسفیم!

چگونه این مقاله رو بهبود بدیم؟

به ما بگو چطور بهتر شیم؟

منتظر دیدگاه شما هستیم! ارسال دیدگاه

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*